Çillerden Kurtulmanın Yolları

Günümüzde insanlarda görülen birçok cilt problemi vardır. Oluşan cilt problemlerinin en başında çil rahatsızlığı gelir. Çil, insanları yüz bölgelerinde oluşan ve benek benek renklerden oluşan cilt problemidir Özellikle sarışın, kızıl ve açık tenli insanlarda görülen çil, güneşin temas ettiği bölgelerde daha bariz görülür. Kişilerin çocukluk yaşlarından itibaren görülmeye başlanan çil, yaşın ilerlemesiyle birlikte azalmalar yaşanır.

çil
çil

Yüzdeki çillerden kurtulmak için insanların gerek evlerinde gerekse de tıbbi olarak kullandıkları eşyalar vardır. Çillerden kurtulmak için evlerde yapılması gereken uygulamalardan birisi maydanoz ve limon ile yapılan uygulamadır. Maydanoz köklerinin kaynatılarak limon suyu ile karıştırılması ve çil olan bölgenin hazırlanan karışımla silinmesi büyük yarar sağlar.

Kriyoterapi Nedir

Çillerden kurtulmanın bilinen yollarından birisi kriyoterapi olmuştur. Yapılan bu tedavinin amacı, cildin üst tabakasını soyup alttan temiz derinin çıkmasını sağlamak olmuştur. Çilden kurtulmanın bilinen yollarından birisi de C vitamini tedavisidir. C vitamini cildin güneşe karşı hassasiyetini korur, cilt lekelenmelerini önler. Bunlar için portakal, limon, mandalin gibi c vitamin ağırlıklı meyveler kullanılır.

çillerden kurtulma
çillerden kurtulma

Çiller için limon suyu kullanmak çillenen bölgenin kurutulmasında önemlidir. Gelişen teknoloji ile çillenen bölgenin temizlenmesini sağlayan yollardan birisi de lazer tedavisidir. Birçok amaca uygulanan lazer çil tedavisinde de önemli yere sahiptir. Çillere yapılacak uygulamada çillerin kanser taşıyıp taşımadığı riski kesinlikle göz ardı edilmemeli ve buna göre lazer uygulaması seans dahilinde gerçekleştirilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir