Bölgesel Zayıflama Nedir?

Kilo problemi olanların ortak derdi kiloların belirli bir bölgede olmasıdır. Fazla kilolar genellikle göbek, basen, kalça, omuz bölgesinde birikir. Kadınlarda göbek, kalça ve basen bölgesinde oluşan yağlanma, erkeklerde daha çok göbek bölgesinde meydana gelir.

bölgesel zayıflama
bölgesel zayıflama

Fazla kiloların belirli bir bölgede birikmesinde genetik faktörlerin de etkisi vardır. Bölgesel kilolardan sadece diyet yaparak kurtulmak ne yazık ki mümkün değildir. Bu nedenle bölgesel kilo probleminden kurtulmak için mutlaka egzersiz yapılması önerilir.

diyet
diyet

Bölgesel Kilolarınızdan Egzersiz Yaparak Kurtulun

Vücudunuzun belirli bir bölgesinde (omuz, kalça, basen, bacak üstü, göbek vb.) biriken yağlardan kurtulmak istiyorsanız hem diyet yapmalı hem de sıkı bir egzersiz programına girmelisiniz. Yapacağınız egzersizlerin vücudunuzun yağ biriken bölgelerine yönelik olması oldukça önemlidir.

zayıflama
zayıflama

Düzenli olarak yapılan egzersiz yağların yakılmasına ve yağ dokusunun yerini kas dokusunun almasına yardımcı olur. Özellikle kadınlarda göbek, basen ve kalçada biriken fazla kilolardan kurtulmak için mutlaka diyet programı yanında uygun bir egzersiz programı da hazırlanmalıdır. Kilo probleminize uygun egzersiz programı uygulayarak hem bölgesel kilolarınızdan kurtulabilir hem de fit bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir