Bembeyaz Dişlere Sahip Olmak İsteyenler Dikkat!

Dişler kadın ya da erkek fark etmeksizin insanların en dikkat etmesi gerektiği yerlerden biri. Hem sağlıksal hem de görünüm açısından dişlerin daha beyaz ve güçlü olması önemli bir detay. Siz de dişlerinizdeki sarımtırak renkten rahatsız iseniz ve ne yaparsanız yapın bundan kurtulamıyor iseniz bu makalede siz değerli okuyucular için birkaç öneride bulunacağız.

beyaz diş
beyaz diş

Bembeyaz dişler herkesin en çok istediği şeylerden biridir. Daha rahat gülümseyebilmek için siz de beyaz dişlere sahip olmak istiyorsanız aşağıda sayacağımız önerileri dikkate alınız.

Beyaz Dişler İçin Bazı İpuçları

İlk önerimiz pek tabi kalsiyum almanız olacak. Kalsiyum dişler için önemi oldukça yüksek bir mineral. Mesela bir parça peynir ya da süt her öğünde tüketilebilir. Ayrıca elma, havuç, ayva gibi sert meyveleri doğramadan, kabuğuyla yemeniz gerekir. Bu sayılan meyvelerin kabukları doğal diş fırçası görevini görür. Dişe hiçbir zarar vermediği gibi beyazlamasına da  yardımcı olur.

diş
diş

Diğer bir önerimiz ise karbonat ile düzenli ağız çalkama uygulaması yapmanız. Yalnız bu uygulama kısa vadede çözüm olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir