Bebeğin Burun Bakımı

Bebeğin burun bakımının her gün yapılması gerekiyor. Bebeklerin özellikle kış mevsiminde burunları tıkanabiliyor. Tıkalı olan bir burun solunum yolunu keser ve yetersiz solunuma neden olur ki bu durum bebeğin sağlığı için oldukça zararlıdır. Bu nedenle bebeğin burnunu açık tutmak ve burunda oluşan katı sümükleri çıkarmak, temizliği ve sağlığı açısından çok önemlidir.

bebek burnu
bebek burnu

Bebekler kolayca ve sık sık kusabiliyorlar. Bu kusmuklar bazen burun yolundan da çıkabilirler ve bebeğin burnunu tahriş edebilirler.

Bebeğin Burun Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Bebeklerin burunları kolay tıkanabiliyor ve tahriş olabiliyor. Nemli bir oda atmosferi burun tıkanıklığına karşı oldukça faydalıdır. Bu nedenle bebek odasını ya da tüm evin havasını nemli tutmanız mutlaka yarar sağlar.

burun
burun

Ayrıca bebeğin burun tıkanıklığını gidermek üzere serum fizyolojik kullanarak çok etkili bir bakım uygulaması gerçekleştirmiş olursunuz. Serum fizyolojiği tıkalı olan her iki burun deliğine saat başı damlatmalısınız. Bebeğin burnunda yoğun bir tıkanıklık söz konusu ise serum fizyolojiğin yanı sıra burun aspiratörü kullanarak burun temizliğini yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir