Bebek Kıyafet Seçimi

Ebeveynlerin bebek kıyafet seçimlerinde seçici olmaları gerekir. Bebekler yetişkinlere ve çocuklara oranla çok narin ve hassas yapıya sahiptirler. Bulundukları çevreye yeni yeni uyum sağlamaya çalışan bebeklerin vücutları için en önemli giysiler pamuklu olanlardır.

bebek tulum
bebek tulum

Pamuklu giysiler bebeğinizin cildini tahriş etmez, alerjiye sebep olmaz. Kumaşın yanında kıyafetlerin rahat olması, düğmesiz ve giyip çıkarması pratik olmalıdır. Kıyafetlerin dış görünüşüne aldanıp tüylü, boncuklu, dar ve sentetik kıyafetleri almamalısınız.

Bebeğinizin Başını Sıcak Tutun

Bebeklerin en çok üşüdüğü yerler başlarıdır. Yaz kış bebeğinizin başını mevsime uygun şapka ve ya bereler ile örtüp üşümesini önlemelisiniz. Bebeklerin el ve ayakları vücuduna oranla daha soğuktur bunun nedeni dolaşım sistemin tam olgunlaşmamasıdır.

bebek kıyafet seçimi
bebek kıyafet seçimi

Bebeğinizin üşümesinden şüpheleniyorsanız elbisesinin altındaki bölgelere ensesine, koltuk altına bakabilirsiniz. Bebekler üşüdüklerinde huzursuzlaşmaya başlar ve nefes almaları sıklaşır.

bebek kıyafet
bebek kıyafet

Bebeğinizi elbiseler ile fazla sıkmamalı, kat kat ince kıyafetleri giydirmeniz tek ve kalın bir kıyafetten çok daha iyidir. Bebek kıyafetlerini yıkarken bebeklere özel deterjanlar ile diğer kıyafetlerden ayrı olarak yıkamalı, kıyafetlerin etiketini çıkartarak bebeğinizin rahatsız olmasını önlemelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir