Basenleri Eritmeye Yarayan 5 Hareket

Eğer basen bölgemizde fazla kilolar varsa ve bunlardan bir an evvel kurtulmak istiyorsanız mutlaka bazı egzersiz hareketlerini yapmanız gerekir. Çünkü bu bölgede kiloları vermek oldukça zordur. Ama imkansız değil. Bu yazımızda sizlerle okuyucularımız için basenlerinizi inceltebileceğiniz 5 hareketten bahsettik, mutlaka okuyun.

basen
basen

Basenlere Elveda

Her şeyden önce kesinlikle sağlıklı beslenmeli ve yaptığınız diyete tamamen uymanız gerekir. Buna ek olarak ilk hareket squat.  Hareket sayesinde basen kalça ve karın kasları aynı anda çalışır.  İkinci hareket ise yana tekme. Bu hareket bacak kasları çalıştırdığı gibi aynı anda kalçaları da şekillendirir.

basen hareketleri
basen hareketleri

Üçüncüsü ise dışa çekme hareketidir. Hem bacakları çalıştırır hem dengeyi arttırır. Dördüncüsü kalça ve bacak kaldırma hareketi. Yere uzanarak yaptığınız bu hareket sayesinde dış kalçayı çalıştırmış olursunuz. Son olarak basen eritmek için yapmanız gereken bir hareket ise çift bacak kaldırmadır. Bu hareket sayesinde basen eritebilir, şekillendirebilirsiniz. Oldukça etkilidir, kondisyon arttıran bir hareket şeklidir. Her gün düzenli olarak saydığımız bu hareketleri uygularsanız fazla basenlerinizden kurtulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir