Alyan Anahtarlar

Altıgen ya da alyan anahtar olarak bilinen altıgen anahtar çeşitleri, günümüzde vida ve cıvata sökmek maksadı ile kullanılan basit tesisat araç gerekenlerindendir. Alyan anahtar sert çelik olarak tek parça halindedir. Ev ve işyerlerinde ya da benzer hobi atölyelerinde bulunan tesisat malzemeleri içinde olmazsa olmaz olarak bilinen alyan anahtar modelleri, alyan seti içinde mutlaka yerini alır.

Alyan Anahtarlar

Kullanım alanlarına ve çeşitlerine göre parça sayısı olarak, özellik olarak çeşitlilik gösterir. Kendi arasında pek çok boyutu bulunan anahtar çeşitleri ile beraber vidaları da çok rahat döndürür. Sıkar ya da gevşetebilirsiniz.

Alyan Anahtarın Kullanımı Nasıldır?

Alyan anahtarı kullanacağınız bozulmuş vidalar, civatalar olduğu gibi deforme olmamış malzemelerde de kullanımı mevcuttur. Matkap ucuna takılabilir boyutlarda olan çeşitleri olduğu gibi, L formunda özel aparatlar ile uyum olarak da kullanabilir. Çoğunlukla L forumunda Momentum sağlayacağınız şekle göre kullanacağınız bu ürünlerde farklı alyan anahtarlar çeşitlerinin boyutları da bulunur. Bu boyutları, az enerji tüketeceğiniz şekilde çevirme yönüne göre tercih eder ve kullanabilirsiniz.

Alyan Anahtarın İşe Yaradığı Yerler

Alyan anahtarlar veya alyan seti şeklinde almış olduğunuz bu anahtar çeşitleri baş bölmesi cıvata içerisine oturduktan sonra altıgen alana yerleşmesi ile beraber döndürerek kullanabileceğiniz bir üründür. Doğru olarak yuvasına yerleştirilerek uygun şekilde döndürülerek kullanabilir ve bu sayede civatalardan bir dağlara kadar birçok sıkıştırdığınız gibi isterseniz çözmek için gevşeyebilirsiniz.

Alyan anahtarlarının uzunluğu, kullanıldığını yere göre yeterli gelmediği durumlarda uzatabiliyorsunuz. Bunun için özel olarak tasarlanan çeşitli özel vardır. Çoğunlukla tamirhanelerde veya dekorasyona dayalı mobilya ürünlerinin montajlarında sıkça kullanılan bir ürün olan allan seti, araba sanayi ve marangoz alanında geniş bir kullanımı vardır.

Alyan Anahtarında Doğru Kullanım Nasıl Olur?

Doğru bir kullanım için unutmamanız gereken şey en zor zamanınızda bile ihtiyaçlarınızı çözümleyerek olmasıdır. Günümüz şartlarında alyan anahtarlarının sökülmedik bir vida bırakmayacağı gibi civatalar ile alakalı olarak özel olarak istediğiniz gibi bu adetleri kullanabilirsiniz.

Oldukça uygun çözümler için tasarlanan bu ürünler sayesinde ihtiyaçlarınıza yönelik şekilde istediğiniz her zaman kullanabilirsiniz. Çok amaçlı kullanılan alyan anahtarlar çeşitlerini verdiğimiz linkten https://www.cerpa-norm.com/allen-anahtarlar Temin edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir