Ağız Kokusundan Kurtulmanın Yolları

Ağız kokusunun oluşmasında sadece ağız kısmı etkili değildir. Sindirim sistemi içerisinde bulunan organlarda yer alan bakteriler ya da çeşitli hastalıklar ağız kokusunun oluşmasında etkilidir. İleri derecede ki ağız kokusu kişinin kendisini bile rahatsız edecek seviyedeyse eğer bunun nedenini bulmak için diş doktoru, gastronomi gibi sindirim sistemiyle ilgili bölümlere gidip kontrol yapılmalıdır.

Kötü Ağız Kokusu
Kötü Ağız Kokusu

Yapılan tetkik ve incelemelerde olumsuz bir durumla karşılaşılmadı ise düzenli kişisel bakım ve bir takım önerilerle ağız kokusundan kurtulmak mümkün. Ağız kokusu için ilk olarak beslenme alışkanlığını değiştirmek gerekir. Soğan ve sarımsaktan uzak durulmalı.

Ağız Kokusu Nasıl Giderilir

Ağız Kokusu
Ağız Kokusu

Her gün düzenli olarak dişinizi 3 defa fırçalayın. Diş fırçalarken dilinizi de temizleyin ve ağız bakım suyu da kullanabilirsiniz.

Gün içinde hoş koku veren bitki çayları tüketerek ağız kokunuzu tazeleyin. Şeker bakteri oluşumuna neden olabileceği için şekersiz içmenizde fayda var.

Doğal yollardan ağzınıza bir karanfil atarak, yemek sonrasında bir tutum maydanoz tüketerek ve ya tarçın kullanarak kokuyu azaltabilirsiniz.

Sakız geçici olsa da kokuyu gidermeye yardımcı olur ayrıca su da ağız kokusunu azaltır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir