Yaşamınızı Kolaylaştırabilecek Pratik Öneriler

Hayatın bize sunduğu muhteşem armağanları değerlendirerek yaşamınızı daha da kolay ve pozitif bir hale getirebilirsiniz. Her anınızı daha anlamlı ve sağlıklı geçirebilmek için gelin bu tavsiyelere birlikte bakalım.

Sabah saatlerinde uyandığınız zaman yüzünüzü yıkadıktan sonra kurulamayı bir süre denemeyin. Bu tavsiye 15 yaşında Türkiye güzeli seçilmiş olan ve 73 yaşına rağmen hala güzel görünmeyi başaran Nebahat Çehre tarafından veriliyor. Arada bir de olsa yüzü ıslak ve nemli bırakmak cildin daha sağlıklı kalmasını sağlıyor.

su içmek
su içmek

Yine sabahları uyandığınız zaman aç karnına bir bardak ılık su içmeniz cildinizin nemli kalmasını sağlıyor. Cildinizi nemlendirebilecek olan bu davranış aynı zamanda böbreklerinizin de daha sağlıklı çalışmasını sağlayacaktır.

Hangi mevsim olursa olsun cilt yapınıza uygun olan güneş koruyucularını kullanmanız güneşin zararlı etkilerine karşı cildinizi korur. Güneş koruyucu krem seçerken her zaman nemlendirici özelliklere sahip olan kremleri seçin.

Pozitif Hissetmenin İpuçları

Gece uyumadan önce bir bardak ılık muzlu süt içmeniz daha kaliteli bir uyku uyumanızı sağlar. Ayrıca muzun sakinleştirici etkisi sayesinde bir sonraki güne daha pozitif bir şekilde başlayabilirsiniz.

hobi
hobi

İnsanlardan uzak durmak istediğiniz ve kötü hissettiğiniz zamanlarda dışarıya çıkarak tek başınıza yürüyün. Yarım saat kadar yürüyüş yapmanız geri döndüğünüz zaman daha pozitif hissetmenizi sağlayacaktır.

En önemli detay ise hobiler edinmek ve bu hobilere zaman ayırmak olacaktır. Hobilerinize yönelerek kendi hayallerinizi gerçekleştirmek için çabalayarak daha pozitif hissetmeye başlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir