Samsung Galaxy Note 5 Avrupa Pazarında Yok

Samsung’un yeni akıllı telefon modelleri Galaxy S6 Edge Plus ve Galaxy Note 5 tasarımları ve teknolojileri bakımından bugüne kadar üretilmiş olan en iyi cihazlar kategorisinde. Buna rağmen Galaxy Note 5 modelini Avrupa’da satışa sunmayacağını açıklayan Samsung, Galaxy Note 5 neden Avrupa’da satılmıyor sorusunu gündeme taşıdı.

samsung
samsung

Samsung bu iki yeni akıllı telefon modelinden yanlızca birini yani Galaxy S6 Edge Plus’u Avrupa pazarında satışa sunuyor. Quad HD çözünürlüklü ve kavisli bir yapısı olan Super AMOLED ekran teknolojisine sahip Galaxy S6 Edge Plus, Note 5 modelinin temel özelliklerinden olan kalem desteğini sunmuyor. Note 5 modelinin bu özelliği sayesinde bir kısım avrupalı kullanıcının ilgi alanında olduğu biliniyor ve Avrupa’da satışa sunulmaması bir takım tepkilere yol açıyor.

samsung galaxy note 5
samsung galaxy note 5

Samsung Ticari Düşünüyor

Gelişmiş Avrupa pazarında birçok markanın ürün modelleri bulunuyor ve avrupalı kullanıcıların zengin seçim imkanı bulunuyor. İki yeni modelle aynı anda pazara girmesinin satış rakamlarını düşüreceğini düşünen Samsung, Note 5 modelini Avrupa’da satışa sunmaktan çekiniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir