Pilates Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalıdır?

İsmini bulucusundan alan pilates geçmiş yüzyıllardan günümüze uzanan tam bir sağlıklı yaşam sporudur. İçerisinde birçok özellik barındıran bu aktivite vücut gelişimi ve sağlıklı yaşam için en ideal spordur. Son zamanlarda artan ilgi ile her yaştan insanın yaptığı pilates vücudumuzun üst bölümünü çalıştırarak düzene sokmaktadır.

Pilatesi tavsiye edilen gün aşırı olarak yapılmasıdır. Arada boş kalan günlerde ise vücut dinlendirilmeli veya aerobik antrenmanları ile geçirmelisiniz. Bunun yanı sıra devamlılık esas olan bu sporda kısa sürede istenilen vücuda kavuşabilirsiniz.

pilates
pilates

Pilatesin Vücudumuza Katkıları

Pilates vücuda asıl getirisi sağlıklı bir yaşamın dışında, direnç ve güç kazandırır. Normal şartlarda vücudunuz diğer sporlarda orantısız olarak gelişir. Pilates ile orantılı bir vücut elde edersiniz ve kaslarınızla, iskeletiniz daha dirençli ve kuvvetli bir hale gelir. Bunun sonucunda sıkı bir vücuda sahip olursunuz. Vücut dikleşir. Sakatlanma riskiniz büyük ölçüde azalır. Pilates hakkında aklınıza takılan veya sormak istediğiniz birçok bilgiyi bulabileceğiniz http://www.21waypilates.com sayfamıza sizleri de bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir