Özgüvenli Kadınların 5 Özelliği

Hayatta her şey hep harika gitmiyor. Moralimizi bozan, yılgınlık veren hatta “benden bu kadar” dediğimiz anlar vardır. Fakat bazı insanlar var ki, olumsuz bir durum ile karşılaşıp, sanki biraz önce o durum yaşanmamış gibi başka bir eylem planı yapıyor ve hayata geçirme çabasını gösteriyor. Onlar hayata 1-0 önde başlayanlardır. Özgüven, birçok araştırmaya göre çocukluğumuzda hatta bebekliğimizde henüz hiçbir geçmişimiz yokken şekillenmeye başlayan ve ileriki yaşlarda temeli sağlamlaşan bir duygu durumudur. Özgüveni olan bir kadının bazı özellikleri vardır. İşte bu 5 özellik…

Hatalarını Kabul Eder

Hata Kabul Eder
Hata Kabul Eder

Öz güveni yüksek kadın mükemmel olduğunu düşünmez. O olmadığı ve olduğu kadar insandır. Kimseye kendini kabul ettirme gayesi içinde olup, olmadığı kişiye bürünmeye çalışmaz. Kendini kendi olduğu için sever ve bu dünyada var olduğu için dünyanın da daha güzel bir yer olduğunu düşünür. Kusurları ve eksiklikleriyle bir bütün olarak kendilerini kabul ederler.

Hayır Derler

Hayır Derler
Hayır Derler

Hayır demek onlara göre zamanlarından da tasarruftur. Zevk aldıkları, umursadıkları ve yapmakta bir sıkıntı oluşturmayacak olanları her daim kabul ederken, yapamayacakları şeylere evet deyip, yerine getiremeyecekleri sözlerin altına imzalarını atmazlar.

Dinlerler

Dinlerler
Dinlerler

Karşısındaki insanın düşüncelerine her zaman önem verirler. Karşısındaki kişinin onun hakkındaki yorumu onu incitmek yerine yanlışını görmesine ön ayak olabileceği gibi, karşısındakine vermiş olduğu izlenimini de görmüş olurlar.

Yardım İsterler

Asla yardım istemekten çekinmezler. Eksikliklerinin zaten farkında olan özgüveni sağlam kişilik herhangi bir konu hakkında çevresindeki insanlara danışmaktan kaçınmazlar

Başkalarını Desteklerler

Başkalarını Desteklerler
Başkalarını Desteklerler

Başkalarının herhangi bir konuda yükselişi onu rahatsız etmez. Bu Onlar için kabiliyetleri engelleyen bir durum değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir