Nokia 808 PureView ile Sony Xperia Z2 Karşılaştırması

Bir akıllı cep telefonunda hangi özellik sizin için daha önemlidir? Megapikseli yüksek bir kamerasının olması ya da Full HD video çekiyor olması bazı kullanıcılar için akıllı cep telefonu alırken en önemli özelliklerdir. Ancak daha bilinçli tüketiciler megapiksellere takılmak yerine cihazın işletim sistemini daha çok önemser.

Nokia 808 PureView
Nokia 808 PureView

Android işletim sistemine uzun süre mesafeli duran Nokia, akıllı telefon pazarında 41 megapiksellik kamerasıyla ağırlığını hissettirmeye çalışsa da Sony Xperia onun karşısına 20 megapiksellik modeliyle çıktı.

Kamera mı İşletim Sistemi mi?

Nokia 808 PureView ile Sony Xperia Z2 arasındaki en büyük fark kameralarının megapikselleri ile sınırlı değil. Nokia 808 PureView modeli Symbian işletim sistemine  sahipken Sony Xperia Z2 Android işletim sistemiyle çalışıyor. Bu da kamera deneyiminden çok daha farklı özelliklerin tüketiciyle buluşması anlamına geliyor.

Sony  Xperia Z2
Sony Xperia Z2

Her iki markanın akıllı cep telefonları arasındaki özellik farklarını inceledikten sonra size en uygun modeli almanız akıllı cep telefonu ihtiyacınızı en sağlıklı şekilde görmenizi sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir