Küçük Oturma Odası Sahiplerine Bazı Tavsiyeler

Eğer evinizde küçük bir oturma odasına sahipseniz odamızı nasıl dekore edeceğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Çünkü küçük oturma odasını dekore etmek çok kolay bir iş değildir. Ama  doğru dokunuşlar ile çok sevimli, sıcak, içinden hiç çıkmak istemeyeceğiniz bir oturma odası oluşturmak mümkün. Peki bunu nasıl yapmak gerekir? İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için küçük oturma odasına dair birkaç dekor önerileri vereceğiz.

küçük ev çözümleri
küçük ev çözümleri

Küçük Oturma Odasında Doğru Aksesuar Seçimi

Her şeyden önce küçük oturma odasında doğru mobilya seçimi çok önemli bir husustur. Kesinlikle kullanışlı ve sade bir görüntüye sahip olmalıdır. Ayrıca duvar renkleri ile de uyumlu olması gerektiğini asla unutmamalısınız. Mesela çok eski tarz olan, gösterişli, koyu renkli ve ağır olan mobilyalardan uzak durmalısınız.

küçük ev dekorasyonu
küçük ev dekorasyonu

Bir diğer önemli husus ise aydınlatmadır. Küçük odanızda kesinlikle ışığı engellemeyecek bir perde kullanmamalısınız.  Küçük oturma odası alanların kesinlikle kullanması gereken bir aksesuar aynadır. Çünkü ayna odayı geniş gösterir. En fazla iki adet ayna kullanabilirsiniz. Küçük odaya sahipseniz asla çok fazla aksesuar tercih etmemelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir