Hızlı Saç Uzatmanın Yöntemleri

Bayanlar için saçları çok önemlidir. Saç, bayanda adeta bir güzellik objesi haline gelmiştir. Uzun ve gösterişli saçlar her kadının hayalidir. Bazı bayanlar saçlarını kestirdiklerine pişman oluyorlar. Çünkü kısa saç her bayana yakışmıyor. Bundan dolayı da saçlarının bir an önce uzamasını istiyorlar. Fakat bu söylendiği gibi olacak bir şey değil.

saç uzatma
saç uzatma

Uzmanlar kadınların bu sorunlarına karşı yeni önerilerde bulundu. Kozmetik alanında bu konuya istinaden birçok metot olsa da, bu metotların saç kırılmasına yol açtığı tespit edilince uzmanların doğal yöntemleri daha çok ilgi gördü.

Nasıl Hızlı Uzar?

Hızlı saç uzatma yöntemleri oldukça basittir. Bu konuda en önemli aşama yıkamadır. Saçlarınızı yıkarken suyun sıcaklığını düzenli olarak değiştirin. Çünkü ani değişimler, saçlarınızdaki ölü hücreleri atarak temizlenmesini sağlar. Saç diplerinize sert müdahaleler yapmayın.

hızlı saç uzatma
hızlı saç uzatma

Hafif dokunuşlarla saçlarınıza masaj uygulayın. Saç uzamasında beslenme de çok önemlidir. Haftada 2-3 porsiyon balık tüketin. İçerisinde bulundurduğu yağ, saç diplerinize faydalıdır. Sizi boğacak derecede sıcak ortamlarda bulunmayın. Saç diplerinizin kurumasına yol açar. Uzmanlara göre haftada yalnızca 3 defa saçınızı yıkamanız, sağlığınız ve saçınızın uzaması için yeterli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir