Hamileliğin Tadını Çıkarmak

Ömrünüzün belki de en önemli kavşağını dönmeden önce biraz daha hayatın tadını çıkarmaya ne dersiniz? Böyle bir cümle en başta insana garip gelebilir ama doğum yapmadan önce son ana kadar hamileliğin keyfini sürün demekle aslında aynı anlamı taşıyor. Doğum sonrası hayatınızın baştan aşağı değişeceğini biliyorsunuz. Uykusuz gecelerin başlayacağını, evdeki her şeyin boyu dört karışı bulmayan bir miniğin etrafında döneceğini biliyorsunuz, bu yüzden kendi başınıza yaşayacağınız son günlerin keyfini sürün.

hamilelik
hamilelik

Doğan güneşe bakın, batan güneşi seyredin. Uzatın ayağınızı, sık sık dinlenin, seytermek istediğiniz bütün filmleri seyredin.  Artık zararı olmaz, kahve yapın kendinize, arkadaşlarınızı arayın, uzun uzun muhabbet edin. Bütün bunlara doğum sonu fırsat bulamamanız ihtimal dahilinde.

gebelik
gebelik

Biraz Şımartılmak Hakkınız

Yeni bir canlıyı dünyaya getirecek olan bedeniniz biraz şımartılmayı da hak ediyor. Canınız ne istiyorsa yiyin. Hatta canınızın istediklerini eşinize aratın. Ama bunu hırçınlaşmadan ve fazla abartmadan yapın. Kış ortasında çilek bulmak artık o kadar zor değil. Üstelik bu anlar ilerde sizi ve eşinizi gülümsetecek anılar olarak kalacaktır. Erkekler her ne kadar bütün bunlardan hoşlanmadıklarını söyleseler bile onlar için de güzel hatıralara dönüşecekler. Siz anne olmaya hazırsınız ama babalık sonradan öğrenilen bir duygudur. Bu yüzden moralinizi hep yüksek tutun, sonrası içinse kolay gelsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir