Gebelikle İlgili Bazı Şaşırtıcı Bilgiler

Gebelik dönemi herkesin de bildiği gibi 9 ay 10 gün sürer. Tıp biliminde ise bir yıl hamilelik sürebilir. Bu doktorlar tarafından gayet normal bir şekilde karşılanabilir fakat toplum tarafından hiç de göründüğü gibi algılanmayabilir. Bu bilgi tıp bilimine tam 375 gün olarak geçmiştir. Erkek çocuklar ergenlik çağına girdiklerinde bazı ereksiyona uğrarlar.

gebelik
gebelik

Aslında yine tıp biliminde erkek çocukların ergenlik dönemi öncesinden ereksiyona girdikleri bu döneminde anne karnında gerçekleştiği bilgisi vardır.Doğum sonrasında annenin zaman zaman ateşi yükselir ve bu genelde kalıplaşmış bir bilgiden yola çıkılarak lohusalık ateşi sanılarak fazla önemsenmez. Halbuki bu şekilde bir ateşi her anne yaşamaz ve her annede olacak diye bir kaide de yoktur. Bu ateş annenin hastaneden aldığı enfeksiyonun bir belirtisi olabilir.

gebelik belirtisi
gebelik belirtisi

İlerleyen vakalarda daha ciddi sonuçlara yol açmaması için annenin bir doktor kontrolünden geçmesi gereklidir. Her ne kadar temiz bir hastane ortamı olsa da hastanelerde enfeksiyon mutlaka vardır. Yine anne adaylarının hamilelik dönemlerinde ciltlerinin güzelleştiği söylenir. Aslında bu durumun tıptaki açıklaması anne adaylarının hamilelik döneminde %50 daha fazla kan artışı yaşamasıdır. Bu durumda doğal olarak vücudun daha fazla oksijen alarak pürüzsüz olmasını sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir