Evlilikte Yaşanan Problemler

Birlikte uzun sürecek yıllara imza atma ile başlayan evlilik sürecinde bazen olumsuzluklar görülebilir. Evlilikte yaşanan sorunlar ve ana kaynakları kişiden kişiye değişir. Maddi sorunlar, iş stresleri, görücü usulü ile yapılan evlilikler özellikle bu durumları tetikler. Kişilerin yaşam süreçleri değiştikçe ya da alışkanlıkları zamanla farklılaştıkça sorunlar görülebilir.

evlilik problemleri
evlilik problemleri

Evlilik Sorunları Neden Oluşur?

Evliliğin ilk yıllarında kişiler ilk olarak birbirlerini tanımaya başlar. Aynı eve girmişlerdir ve alışkanlıklarını öğreniyorlardır. Kişilerden biri baskın olmaya başladığı zaman belirli çatlaklar görülür. Sorunlar bazen önlenemez hal alarak boşanmalara kadar varabilir. Evlilik sürecinde ilk olarak dinlemek ve saygı çerçevesinde ilişkiye devam etmek gerekir.

evlilikte yaşanan sorunlar
evlilikte yaşanan sorunlar

Evli olan çiftler sorunları çoğu zaman göz ardı ederler. Çocukları da olmuşsa alışkanlık diyerek susarlar. Sustukları olay zamanla birikir ve onları strese yönlendirir. Bu durumlarda özellikle aile terapistlerinden yardım almak önemlidir. Evliliğin her aşaması aslında üzerinde önemle durulması gereken bir sınavdır. Beraberlik yaşayacağınız kişi ile bir hayatı omuzlamak ve destek olmak için mutlaka yardım almalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir