Evlilik Yıl Dönümünde Hangi Çiçek Alınır?

Kadınların en sevdiği şeylerden biri çiçeklerdir. Özel günlerde de genellikle kendilerine çiçek alınmasından hoşnut olurlar. Eğer çiçeklere fazla ilgi gösteriyorsa mutlaka en sevdiği çiçek olarak belirttiği bir çiçek vardır. Hangi özel gün olursa olsun o çiçek alınmalıdır. Ancak böyle bir durum söz konusu değil ise evlilik yıl dönümünde çiçek seçimi beyaz güllerden yana yapılabilir. Bilindiği gibi beyaz güller saf aşkın ve masumiyetin sembolüdür. Kütahya Çiçekçi beyaz gül buketi oluşturma konusunda titizlikle çalışarak ortaya hayranlık uyandırıcı bir gül buketinin çıkmasına olanak sağlayacaktır.

Orkide Kime Alınır?

En değerli çiçek olarak lanse edilen orkide, genel olarak sevdiğiniz herkese gönderebileceğini türde bir çiçektir. Anneler gününde, sevgililer gününde, yıl dönümleri ve doğum günlerinde alınabilecek çiçek türü olan orkideler, renklerine göre farklı anlamlar taşır. Aldığınız kişiye göre bu anlamlara dikkat ederek orkide seçiminde bulunmak çok daha doğru olacaktır.

Genel olarak mor orkidenin sevgi ve aşkın sembolü olduğuna inanılır. Bu nedenle sevgili için en ideali bu renk olacaktır. Beyaz ise sonsuz aşkın sembolüdür. Beyaz orkide daha çok eşe alınabilir. Evlilik yıl dönümleri için de uygun bir seçim olacaktır. Ancak anneler için de uygun olabilir. Sarı orkide bilgeliği, mavi orkide ise dostluğu temsil eder. Bu nedenle düşüncelerine önem verdiğiniz ve bilge gördüğünüz birine sarı orkide, çok sevdiğiniz dostlarınıza ise mavi orkide göndermek iyi bir seçim olacaktır. Kütahya Çiçekçi orkide seçiminde de yardımcınız olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir