Evde Ölü Alanları Nasıl Değerlendirebiliriz?

Evlerde en çok rastlanan ve oldukça sıkıntı yaratan ölü alan olarak tabir edilen alanları oldukça şık ve kullanışlı bir forma sokmak sanıldığı kadar zor değil. Ölü alanların öncelik olarak belirlenmesi, gerekir.

dekor
dekor

Merdiven altı, merdiven boşluklarındaki sahanlar, uzun geniş hol, radyatör sebebi ile kullanıma kapanan alanlar gibi ve daha birçok ölü alanınıza değerlendirmeniz mümkün. Ölü alan olarak söylenen kullanım alanı olmayan bu alanları kullanıma açarak ekstra yer kazanabilir ayrıca dekoratif şıklığı elde edebilirsiniz.

ev dekoru
ev dekoru

Öneriler

Dekorasyonda sıklıkla karşılaşılan ölü alan değerlendirme seçenekleri oldukça sıkıntı yaratan bölümlerdir. Bu alanlarda kullanılacak olan farklı ve dekorasyona uygun çeşitli raf ya da benzeri sunumlar ile oldukça şık görüntüler elde edilebilir.

süs
süs

Radyatörün bulunduğu mekânınızda radyatörün üzerine bir düz kapa kullanıp ön tarafına dekorasyona uygun bir ahşap set yaparak bu alanda hem dekorasyona uygun bir uyum hem de üst bölüme de resim ve benzeri süs eşyalarınızı sergileme alanı yaratabilirsiniz. Merdiven alt ya da sahanlarına ise rafları koyarak kitap ve aksesuarlarınızı sergilemeniz mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir