Ev Eşyası Ne Kadar Tutar?

Evlenmek isteyenlerin, düğün hazırlığı içerisinde olanların en büyük dertleri arasındadır, ev eşyaları hem seçip karar vermesi zordur hem de göze hitap eden modeller yüksek fiyatlara satılmaktadır, alışveriş yaparken nelere dikkat etmeliyiz ve ne kadara mal olur.

Ev Eşyası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Alınacak eşyaların öncelikle kalitesine ve konforuna dikkat edilmesi gerekmektedir, piyasadaki fiyat performans ürünlerini araştırmak gerekmektedir, kalitesiz bir ürünü ucuz diye aldığınız zaman kısa sürede yıpranacak ve uzun vadede sizin daha fazla para harcamanıza neden olacaktır. Konfor açısından uygun eşyayı seçmeniz gerekmektedir, alınacak eşya eve göre de değişiklik gösterecektir, küçük bir odaya büyük bir oturma gurubu almak yerine ufak bir köşe takımı almak oda kullanımı açısından daha uygun olur.

Oturma Odası Nasıl Olmalıdır?

Her şeyin en iyisini ve en güzelini almak isteriz fakat aldığımız bu ürünlerin evimize uygun olması gerekmektedir. Oturma odasının boyutunu da düşünerek hareket etmek gerekmektedir standart boyutlarda bir oda üzerinden düşünürsek köşe takımı almanız maliyetinizi düşürecektir normal bir oturma gurubu 3+3+1+1 şeklindedir ve fiyatları 6.000  TL ile 20.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.
Günümüz şartlarında kaliteli ve konforlu bir köşe takımı 4.500 TL ye satın alınabilmektedir.

Misafir Odası Nasıl Olmalıdır? 

Misafir odasında kullanmak istediğiniz alanlar ve zevkinize göre değişiklik göstermekle birlikte bütçenizi uygun tutmak istiyorsanız vitrin, konsol gibi ürünleri satıl almaya bilirsiniz bu bölümdeki ürünler daha gösterişli olacağından ve 3+3+1+1 şeklindeki oturma guruplarından olacağı için yemek masası ile birlikte yaklaşık maliyeti 12.000 civarında olacaktır.

Yatak Odası Seçimi ve Maliyeti?

Seçmiş olduğunuz misafir gurubun takımı olarak size mağazalarda takım olarak yatak odası seçenekleri sunulacaktır burada da gerekli ekleme ve çıkartmaları yaparak maliyeti bütçenize göre ayarlamak mümkün fakat ömrünüzün büyük çoğunluğunu geçireceğiniz bu bölümde konforlu ürünleri seçmeniz gerekmektedir ortalama fiyatları ise 8.500 TL gibi düşünülebilir buna yatak fiyatını da eklemek gerekecektir.

Halı ve Perdeler Ne Kadar Öderim?

Evinizin büyüklüğüne göre çok fazla değişiklik gösterebilen bir sektör olduğu için 120 metrekare bir evi düşünecek olursak tahmini halı maliyeti 4.500 TL civarında olacaktır. Perdelerde ise stor veya düz seçimlerinize göre değişiklik gösterecektir yine tahmini bir fiyat verecek olursak 4.000 TL diyebiliriz.

Beyaz Eşya Seçimi ve Maliyetleri? 

Beyaz eşya seçimi yaparken hepsini bir markadan seçerek marka bütünlüğünü koruyabilirsiniz veya her markanın farklı alanlarda ün yapmış ürünlerine seçerek alışveriş yapabilirsiniz. Burada önemli olan buzdolabını alırken hacmin ne kadar olması gerektiğidir sizin için yeterli olanı seçmelisiniz bu aynı şekilde çamaşır makinesi kilo miktarı, bulaşık makinesi program sayısı, fırının fonksiyonları içinde geçerlidir beyaz eşyalarında standart olarak uygun fiyatlı ve orta kaliteli olmasını istiyorsak 15.000 ödemeniz gerekebilir.

Diğer Masraflarım Neler Olabilir?

Mutfak içinde kaliteli bir yemek masası seçmeniz gerekmektedir çünkü bu masayı uzun yıllar kullanacaksınız gözünüze hitap etmesi gerekmektedir konfor da çok önemlidir 1.500 TL şeklinde bir fiyat düşünebilirsiniz

Mutfak için küçük ev aletleri, aydınlatma üniteleri, çeşitli dekoratif eşyalar ve kişisel ihtiyaçlarınıza göre şekillenecek akıllı ev sistemleri veya elektrikli ev aletlerinin de fiyatlarını düşünmek gerekmektedir.

Son olarak tüm alışveriş masraflarını kabataslak toplayacak olursak 55.000 TL gibi bir miktarla karşılaşmaktayız, bu fiyatlar tamamen kişilerin temel ihtiyaç, zevk, marka tercihi, ev metrekare büyüklüğü gibi etkenler le 300.000 TL veya daha üst seviyeler çıkabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir