Ergenlikle Beraber Çıkan Hastalıklar

Ergenlik döneminin kapıyı çalmaya hazırlanmasıyla birlikte özellikle erkeklerde bazı değişiklikler hemen kendini gösterir.  Karşı cinse değişen bakış açısı, onun tarafından beğenilme arzusu, beraberinde kendisine özen göstermeyi de getirir.

ergen
ergen

Ergenliğin gelmesiyle birlikte ise değişiklikler tavan yapar. Vaktinden önce kalkıp hazırlanmak, sıkacağı parfüme özen göstermek, saç tıraşına imtina etmek, ortaya çıkan değişikliklerin görünen yüzleridir.

Görünmeyen Detaylar

Bu değişiklikler ortaya çıktığında bazı görünmeyen detaylar, bazı görünmez hastalıklara da davetiye çıkarır. Özellikle saç taranırken erkeklerin kullandıkları jöle, hem saç dökülmelerine hız verir, hız verdiği gibi uzun migren ağrılarına da sebebiyet verir.

sağlık
sağlık

Yapılan araştırmalar neticesinde, jöle kullanan erkekle kullanmayan erkek arasında baş ağrısı yaşayan erkeğin,  daha çok jöle kullanan erkek olduğu saptanmıştır. Erken yaşta bunun tedbirlerini, ebeveynler olarak almalı ve çocuklarımızı bu konuda uyarmalı ve eğitmeliyiz.

One Reply to “Ergenlikle Beraber Çıkan Hastalıklar”

  1. aşırı derecede duygu değişimi ve sinirli bi hal aldım ben ailem bi uzmandan yardım almak istedi umarım her şey düzelir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir