Dünyanın En iyi 10 Boksörü

Belki de en çok heyecanlandığımız spor dalları arasında yer alan boks sporunda efsaneleşmiş birçok isim bulunuyor işte dünyanın en iyi boksörü listemiz.

Dünyanın en iyi 10 boksörü denilince aklımıza gelen ilk isim Muhammed Ali oluyor fakat Muhammed Ali dışında boks sporunda efsaneleşen birçok isim var işte dünyanın en iyi 10 boksörü;

1.Muhammed Ali

Boks denilince herkesin aklına ilk olarak Muhammed Ali gelir hem spor kariyeri hem de kişiliği ile öne çıkan bir isim olan Muhammed Ali bu başarılı kariyerinde 18 yaşındayken Roma Olimpiyatlarında ağır hafif sıklette altın madalya kazanması ile başladı. Bu yıllarda başladığı kariyerine daha birçok Avrupa ve olimpiyat madalyası kazandıran isim tarihe geçerek önemli bir kariyere imza attı.

2.Joe Frazier

Boks sporunda önemli bir isim olan Joe Frazier kariyeri boyunca önemli başarılara imza atmış ve başarılı biri olmuştur. 1971 senesinde Muhammed Ali’ye profesyonel boks kariyerindeki ilk yenilgiyi yaşatan kişi olan bu boksörün Manila’da yaptıkları son maç boks tarihinin en önemli maçı olarak tarihe geçmiştir.

3.George Foreman

Boks tarihinde en yaşlı boksör olarak tarihe geçen Foreman ilk olimpiyat madalyası alarak boks dünyasına giriş yaptı Muhammed Ali’ye kaybettikten sonra unvanı alan başarılı isim bu yıllarda özellikle 45 yaşına kadar boks dünyasında yer alması ile biliniyor.

4. Evander Holyfield

Kariyeri boyunca 54 maçın 42 tanesini (27 nakavt) kazanan önemli sporcular arasında yer alıyor özellikle Mike Tyson ile yaptığı maçta Mike Tyson’un kulağını ısırıp koparması ile bilinir.

5. Lennox Lewis

Yine başarılı bir boksör olan Lennox WBC Dünya Ağırsiklet şampiyonasında başarılı kariyeri ile bilinir.

6.Mike Tyson

Boks dünyasının Muhammed Ali’den sonra en çok bilinen bir diğer ismi olan Mike Tyson önemli maçları ile tanınan isimler arasında yer almaktadır.

7. Archie Moore

Muhammed Ali’nin boks döneminde onunla karşılaşan tek isim olarak tarihe geçen başarılı sporcu da önemli boksörler arasında yer almaktadır.

8. Joe Louis

Boks kariyeri yıllarında 69 karşılaşmadan 52 sini kazanan başarılı sporcu da boks kariyerinde önemli başarılara imza atmayı başarmış isimler arasında yer almaktadır.

9. Rocky Marciano

Ünlü Rocky film serisine ilham kaynağı olan başarılı boksör hem nakavtları hem de kariyeri ile önemli başarılara imza atmıştır.

10. Jack Dempsey

Kariyeri boyunca boks dünyasının önemli isimlerinden bir diğeri de Jack Dempsey kariyeri boyunca aldığı kemerler ve madalyalarla boks dünyasının önemli isimlerinden birisi olmayı başarmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir