Doğru Makyaj Nasıl Yapılır

Birçok bayan, makyaj yapmanın inceliklerini bilmediği için doğal güzelliklerini, kötü gösterebiliyorlar. Aşırı makyajın birçok zararı olduğu gibi, güzelliğin ön plana çıkmasını da engelleyici bir tarafı vardır.

doğru makyaj
doğru makyaj

Doğru makyaj, uygun renklerde ve uygun dozlarda yapılan makyajdır. Ayrıca giyeceğiniz kıyafete göre de makyaj seçimi, güzelliğinizi bir kata daha tamamlayacaktır.

Basit Ve Etkili Makyaj Yöntemleri

Makyaj malzemelerinin en bilinenleri; fondöten, allık, rimel, göz kalemi, far, pudra ve ruj olarak sıralanabilir.Fondöten, güzel bir yüz görünümü için kullanılan, makyaj malzemesidir. Cilt rengine uygun seçilen fondöten ile cildinizde bulunan pürüzlü alanları, pürüzsüz hale getirebilirsiniz.Fondöten malzemesinden sonra kullanılan bir diğer makyaj malzemesi ise pudradır.

doğru makyaj modeli
doğru makyaj modeli

 

Pudranın ayrıca cildi rahatlatıcı ve cildin yağını giderici bir özelliği bulunur. Ciltteki parlamayı da önleyen makyaj malzemesidir.Gözlerin güzelliğini ön plana çıkaran makyaj malzemesidir far. Far malzemesinde renk seçimi önemlidir ve toz far kullanımı diğer far malzemelerine göre daha faydalıdır.Göz kalemi, gözleri belirginleştirmek için kullanılır. Far rengine ve göz rengine uygun göz kalemi kullanmak, gözlerin güzelliğini ortaya çıkartacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir