Dişlere Zarar Veren Alışkanlıklar

Gençken farkına varamasak da dişlerimiz bizim en değerli bölümlerimizden bir tanesi. Yaş ilerledikçe ve dişlerinizde sorunlar çıkmaya başladıkça bunu daha iyi anlayacaksınız. Ancak gençken bunun farkına varmak ve ileride rahat etmek için dişlerimize dikkat etmemiz gerekiyor.

Sigaranın Zararları
Sigaranın Zararları

 

Dişlerimizde bulunan çürükler vücudumuzun mikroplara ve virüslerle savaşmasını daha zor hale getirerek bizlerin herhangi bir hastalığa yakalanma şansımızı daha da artırıyor. Bu nedenle diş sağlığımıza dikkat etmemizde fayda var. Bu nedenle bazı alışkanlıklarımıza dikkat etmemiz gerekiyor.

Diş Gıcırdatmak
Diş Gıcırdatmak

 

Dikkat Etmemiz Gereken Alışkanlıklarımız

Çok fazla insanda görülmese de diş gıcırdatmak dişlerimize zarar vererek ağrılara yol açar. Bu nedenle bu alışkanlığımızdan uzak durmamızda fayda var. Diş sağlığımız için tüm şekerli besinlerden uzak durmamız yararımıza olacaktır. Ayrıca şekerli sakızları uzun süre çiğnemek diş çürüklerine daha hızlı yol açacağından çiğnememeye dikkat etmeliyiz.

Şekerli Besinler
Şekerli Besinler

Dişlerimizle şişe kapağı açmakta oldukça tehlikeli bir durum. Ne kadar sağlıklı görünseler de dişlerinizle bu gibi denemelerde bulunmamanız da fayda var. Birçok kişi tarafından kullanılan sigaralarda dişlerimize en büyük zararı veren çeşitler arasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir