Country Tarz Dekorasyon Nasıl Yaratılır?

Country tarz; Rahatlığın, sıklığın, konforun ve samimiliğin bir arada olduğu, mobilya olarak daha çok toprak renklerin göze çarptığı bir tarzdır. Dekorasyonda evini bu tarzda döşetmek isteyenler öncelikle yumuşak detayların yer aldığı renkleri belirmekle işe başlayabilirler.

country tarzı
country tarzı

Günümüzde daha çok koyu renklerin ağırlıkta olduğunu düşünüp country tarzdan uzak durmak isteyenler var. Halbuki renk seçimi sizin tercihinize kaldığı için zorunlu olarak koyu renk kullanma gibi bir zorunluluğunuz yok. Country tarzda toprak renkler ve doğanın canlı renkleri ağırlıklıdır.

Country Tarzda Renklerin ve Aksesuarların Önemi

Country tarz tercih ediyorsanız öncelikle pencereden baktığınızda dışarıda gördüğünüz bulutların, çimenin, ağaçların ve toprağın renginden ilham alabilirsiniz. Tabi evinize bu renkleri uyarlarken gün ışında bu renklerin eskidiğini hayal edin.  Bu renkleri zenginleştirmek için ayrıca beyaz, krem ve açık sarı renkleri kullanabilirsiniz.

country tarzı
country tarzı

 

Aksesuarların seçimine gelecek olursak da koltuklar country tarzda oldukça rahattır. Yastıklar asimetrik ve geometrik desenlerin ağırlıkta olduğu renkli yastıklardan yaratılabilir. Burada beğendiğiniz değişik şekilleri, resimleri de kullanabilirsiniz. Mobilyalarda ise daha çok açık renkli ahşap malzemeleri, seramik, taştan yapılmış aksesuarları ve ferforje serpiştirmeleri tercih ederek evinize hareketlilik katabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir