Cilt Sağlığı Nasıl Korunur?

Cildin genç görünümünün korunması için günlük cilt bakımının doğru yapılması çok önemli. Günlük bakımın doğru yapılması yaşlanmayı da geciktireceği gibi sağlıklı bir cilt yapısına sahip olmayı sağlar.

cilt sağlığı
cilt sağlığı

Özellikle yoğun makyaj yapan kadınların ciltleri kimyasal ürünlere yoğun bir şekilde maruz kalıyor. Kimyasal ürünlerin cilde verdiği zararlardan korunmak için de günlük bakım ihtiyaç haline geliyor.

cilt bakımı

Cildi Günde İki Defa Temizleyin

Sürekli dış etkenlere maruz kalan cildi temizlemek çok önemli. Yağdan, terden, toz zerrelerinden, hava kirliliğinden, ölü derilerden cildi yeterince arındırmak gerekir. Bol su ile yıkadıktan sonra tonikle cilt temizliğini sonlandırmak gerekir. Tonik cildi sıkılaştıracaktır. Günde iki defa bu temizlik yapılmalı. Cildi destekleyici serumlar kullanılabilir.

cilt temizleme
cilt temizleme

Lekelere, kızarıklıklara karşı kullanılabilecek serumlar bu sorunların ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. A ve C vitamini içeren serumlar cilt için en faydalı serumlardır. Bol su içmek birçok faydasının yanı sıra cilt sağlığı açısından da önemlidir. Cildin nem oranının sağlanması ve korunmasını sağlar. Ayrıca nemlendirici kremlerle de destek olunabilir. Cildi güneş ışınlarından korumak için güneş kremleri kullanmak gerekir. Vücuda zararı olabilecek her türlü gıda ve içecekten de uzak durmak vücut sağlığı ile beraber cilt sağlığı için de önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir