Burun Estetiğinde Yeni Nesil Yöntemler

Yıllar öncesinde burun estetiği yapılma nedenleri arasında sadece estetik bir görünüm olgusu yatıyordu. Ancak zamanla özellikle son 10 yıl içerisinde bu algı değişime uğrayarak, yapılan burnun estetik görünümden çok yüze uygun, doğal görünümlü ve sağlıklı nefes alımını sağlayan bir burun olmasına dikkat ediliyor.

Burun Estetiği Gereken Durumlar

Burun gelişimi 17-18 yani buluğ çağının sona ermesiyle kendini tamamlar ve yüzümüzdeki son halini alır. Bu nedenle 17 yaşından önce burun estetiği yapılması uygun değildir. Burun son halini almadan uygulanan estetik operasyonlar tehlikeli ve başarısızlıkla sonuçlanan durumları meydana getirebilir. Peki, hangi durumlarda burun estetiğine ihtiyaç duyulur?

  • Burun estetiği ameliyatı kişinin rahat nefes alıp vermesini engelleyen burun yapılarında mutlaka uygulanması gereken bir ameliyattır. Nefes hayatımızdaki en önemli kavram olduğundan dolayı sağlıklı nefes alıp vermek çok önemli bir sağlıklı yaşam Bu nedenle rahat nefes alamayan kişilerde burun estetiği yapılır.
  • Kişiyi rahatsız edecek derecede burun ucu düşüklüğü, burnun yüze göre uzun ya da şekilsiz olması, kemerli burun yapıları, burun ucunun yine kişiyi rahatsız edecek boyutta geniş ya da basık olması, burun sırtının aşırı çökük olması ve burun kenarlarının yüze göre çok geniş olması gibi estetiksel problemlerde de burun estetiği ameliyatı uygulanabilir.

Burun Estetiği Süreci

Burun estetiği ameliyatı olmaya karar verdiniz. Peki bundan sonra yapmanız gereken şeyler neler?

Öncelikle burun estetiğine gerçekten ihtiyacınız olup olmadığı konusunda kesin bir karar vermelisiniz. Bunu gerçekten isteyip istemediğiniz çok önemli. Bu konu hakkında yardım almak için estetik cerrahilere danışarak yardım alabilirsiniz. Eğer burnunuzun gerçekten estetik ameliyata ihtiyacı varsa ön muayene oldukça önemli bir yer tutuyor. Kıkırdak ve kemik yapınızın burun estetiği ameliyatına uygun olup olmadığı, deriniz kalın ya da inceliğinin kontrol edildiği, ve burnun yapısının iç ve dış yapı yani genel olarak kontrol edildiği ön muayene ameliyat sırası ve sonrasında herhangi bir problemle karşılaşılmaması açısından çok büyük rol oynuyor.

Ön muayene yapıldıktan sonra burnunuzda yapılacak değişiklikleri dijital ortamda fotoğraflarınız üzerinde görebilir ve doktorunuzla ortak bir karara vararak hem doğal görünümünüzü bozmayan hem de sizin için daha estetik ve daha sağlıklı bir burun yaptırmak üzere ameliyata girebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir