Bedelli Askerlik Kredi Çekmek İsteyenler İçin Bazı Notlar

2011 yılında dönemin hükümeti tarafından yapılan yasal düzenlemeyle, belirli bir yaşın üstünde olan vatandaşların zorunlu askerlik hizmetinden, saptanmış bedeli ödeyerek muaf tutulması kararlaştırılmıştır.

O zaman yürürlüğe giren bu yasa, gerek yaş haddinin yüksek olması, gerekse de bedelin yüksek olması nedeniyle gerekli ilgiyi görmemişti.

askerlik
askerlik

Faiz Oranlarına Dikkat

Durum böyle olunca oluşan kamuoyunu göz önünde bulunduran dönemin hükümeti, bedelli askerlik uygulamasına tekrar yeşil ışık yaktı. Bu sefer yaş sınırı da, ortaya konulan bedelde uygundu.

Yalnız tek sıkıntı, taksitlendirme seçeneği yoktu. Bu durumda hemen bankalar devreye girdi ve bedelli kampanyaları birbiri ardına gelmeye başladı.

bedelli askerlik
bedelli askerlik

Devlet bankalarının yanı sıra, özel bankalarda bedelli askerlik için kredilerini masaya yatırdılar. Masada yer alan bankaların ortak özellikleri arasında, vadenin 36 ay olması dikkat çekiyor. Faiz oranlarında ise, her bankanın politikası ayrı bir noktada bulunuyor.

Sizlerinde dikkat etmesi gereken husus bu olmalıdır. Düşük faizli bir krediden yararlanmak, daha az miktarda faiz ödemeyi sizlere sağlayacaktır. Bu nedenle, faiz oranları arasında yaşanacak olan dalgalanmaları iyi bir şekilde gözlemlemelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir