Bayram Ziyareti İkilemine Düşmeyin

Bayramlar, inançlarımızın bir gereğidir. O günlerde, sevgi ve saygı üst düzeylere ulaşır. Büyük küçük demeden, hepimizin içini bir sevinç kaplar adeta. O günlerde asla kötümser düşünceye üzün verilmemelidir.

bayramlaşma
bayramlaşma

Büyüklerin evine gidilmeli, küçükler ise evlerde beklenmelidir. Tabi burada bazı sorunlar çıkacaktır karşınıza ama onu da saygı çerçevesinde çözmeniz gerekir.

Bayramı Bayram Gibi Yaşayın

Bayram ziyareti biraz uzun meseledir aslında. Burada iki taraf vardır. Erkek tarafı ve kadın tarafı, her iki tarafta da gidilecek ve ziyaret edilecek insanlar vardır. Hiyerarşiye burada önem verirseniz ve karşılıklı saygıyı işletirseniz, sorun yaşamazsınız. Oraya neden gidelim, bu daha büyük, önce buna gitmemiz gerekir, gitmezsek bize küser gibi ifadeler, son derece anlamsız tartışmaların gündeme gelmesine neden olur.

bayram şekeri
bayram şekeri

Bayram günü ağzınızın tadının bozulmasını istemiyorsanız, ikili ilişkilerde karşılıklı saygı modelini harekete geçirin. Sevginin ve coşkunun hakim olduğu o günlere gölge düşürecek hareketlerden her zaman kaçının. Mutluluk sizin olsun, bayramı bayram gibi yaşayın ve ailenizle birlikte mutluluğu paylaşın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir