Bahçe Bakımı Nasıl Yapılır?

Bahçeniz ister büyük ister küçük olsun ideal bakımın sağlanması ile size cenneti sunan özel yerlerdir. Bahçenize göstereceğiniz özen sonrasında dört mevsim boyunca bu alanı kullanmanızda mümkün olur.

bahce çicekleri

Bahçe bakımında özellikle sonbahar ayı oldukça önemlidir. Sonbaharda dinlenme sürecine geçen doğa temizlenmek ve budanmak ister. Böyle uygulamalara yer vermeniz sonrasında ise kış ayında da bitki yenilenme köklerin güçlenmesine destek olur. Sonrasındaki ilkbahar ve yaz aylarında ise bahçeniz istediğiniz güzelliği size sunacaktır. Bunun ile beraber kış aylarında da bahçenizin istediğiniz güzelliği sunmasını sağlayabilirsiniz. Bu mevsimde yeşil kalan bitkilere ve çiçeklenen bitki seçimlerine yer açarak hoş alanları elde etmeniz mümkün olur.

Budama Nedir?

Bahçenizde yapacağınız bakım uygulamasında en sık yer açacağınız uygulama budamadır. Budama işlemi ise vücudumuzda bulanan tırnaklar gibidir. Onlarında nesil kesilmesi gerekiyor ise ağaçlarında zamanı gelinde budanması gerekir. Bu budama işleminden de bitkiler ya da ağaçlar herhangi bir şekilde zarar görmez. Bunun yanında budama işleminden de mutlu olurlar.

Kuruyan dalların budanması sonrasında yeni yeşerme döneminde ise ağaç ya da bitki daha da gürleşerek daha güzel dalların yer almasını sağlar. Bu sebeplerin yanı sıra budama temizlenmeyi sağlayarak hem bitkiler hem de bahçeniz için güzelliği de sunacaktır. Budama işlemi ise bitkilerin ve ağaçların canlanması ve daha uzun ömürlü olması da sağlanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir