Küçük Bakım Önerileri

  • Saçlarınız kuruyor ve dökülmeye mi başlıyor? Sabahları uyandığınızda yastığınızdan tel tel saç mı topluyorsunuz? O zaman bir tutam ısırgan yaprağını cam bir kavanoza koyun, üzerine 500 gram saf zeytinyağı ekleyin. Bu karışımı yarım saat boyunca kaynatın. Çay gibi demleyip bir gece bekledikten sonra iyice süzün ve haftada bir bu karışımı saçlarınıza sürün. 2 saat kadar bekleyin. Saçlarınız kısa bir zaman sonra canlanıp gürleşecektir.
Küçük Bakım Önerileri
Küçük Bakım Önerileri
  • El tırnaklarınızın daha güzel görünmesini mi istiyorsunuz? Bir tas ılık suya 1 adet E vitamini ampulü, 1 adet D vitamini ampulü ve bir tatlı kaşığı baden yağı ekleyin. Her gün on beş dakika ellerinizi bu suyun içinde tutun. Tırnaklarınızdaki batıklar düzeleşecek ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşacaklar.
  • Ayaklarınızda, özellikle topuklarınızda sararmalar mı oluşuyor? Bu aslında çok rahatsız edici bir durumdur. 1 kova suya 50 gram limon sirkesi ve 20 gram deniz suyu ekleyin. Ayaklarınızı 15 dakika bu suda bekletin. Kuruladıktan sonra limonla da ovarsanız ve bu işlemi haftada bir iki kez yaparsanız sonuç alabilirsiniz.
  • Kirpikleriniz pul pul olup dökülüyor mu? 1 çorba kaşığı vazelini, bir tatlı kaşığı badem yağını biraz ceviz ve fındık karıştırın. Kısık ateşte eritin. Süzün ve cam bir şişeye koyun. Donmasını bekleyin. Demlenmiş ve soğumuş çayın suyuyla önce kirpiklerini silin, sonra kulak çubuğu ile bu karışımdan kirpiklerinize sürün. Kaşlarınız için de kullanabilirsiniz, gün aşırı yapmak yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir